Jste zde

Domů » Zima

Vleky, lanovky

Jak se dostanete na svahy?

Novinky pro zimní sezónu 2015/16

Lanovka ve skiareálu Saalbach

Novinky v Saalbachu od zimní sezóny 2015/16

Také v létě 2015 bylo hodně investováno v lyžařském regionu Skicircus Saalbach, aby zimní dovolená byla pro všechny návštěvníky ještě více příjemnější a pohodlnější.

* moderní 6-sedačková lanovka Bernkogel od firmy DOPPELMAYR s vyhříváním a krytem proti nepříznivému počasí nahradila starý lyžařský vlek Bernkogel Schlepplift

* zasněžování Schönleiten & nádrž Pölten - rozšíření zasněžovacího systému na Schönleitenu, včetně dokončení nové nádrže Polten s objemem vody cca 83.700 m³

Internet na lyžích, 1. část

Zimní krajina oblasti Saalbach Hinterglemm
Autor: chriz 71

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang patří k těm největším lyžařským střediskům v Alpách. Sestává ze čtyř společností: Saalbacherbahnen, Hinterglemmerbahnen, BBSH Bergbahnen Saalbach Hinterglemm a Leoganger Bergbahnen.

V celém lyžařském areálu pak najdete na 200 km sjezdovek, 55 moderních lanovek a vleků a 472 sněhových děl. Několik stovek lidí se tu v zimním období pečlivě stará o perfektní stav všech sjezdových tratí.

Novinky pro zimní sezónu 2012/2013

Schmitten - okolní krajina

Také tento rok se usilovně pracovalo a znovu aktivně investovalo do zdejší infrastruktury, aby se dovolená na lyžích i v nadcházející zimní sezóně stala pro zdejší návštěvníky ještě více pohodlnou a komfortní.

A jaké jsou připraveny konkrétní novinky?:

* Wetterkreuzbahn - moderní šestimístná sedačková lanovka s vyhřívanými sedadly a s ochranným krytem proti nepříznivému počasí, která nahradí lyžařský vlek Wetterkreuz.

* Dokončení stavby vodní nádrže "Wetterkreuz" s objemem 160.000 m³, která bude připravena pro zásobování vodou zasněžovacích zařízení.

Letní provoz lanovek 2012

Lanová dráha Reiterkogelbahn

Lanová dráha Reiterkogelbahn (nadmořská výška 1053 m - 1480 m):
Zajímavosti:
Berg Kodok & Expedition Kodok (dobrodružné pěší trasy)
BLUE & PRO-Line (trasy pro freeride cyklisty)

Provozní doba: 17. 5. - 28. 10. 2012, denně od 09:00 do 16:30 hodin (bez polední přestávky)
Poslední jízda nahoru i dolů v 16.30 hodin

Lanová dráha Kohlmaisgipfelbahn (nadmořská výška 1020 m - 1794 m):
Zajímavosti:
Stezka plná zážitků Montelino
Milka Line (freeride trasa pro začátečníky)

Lanovky v Leogangu a léto

Bikepark v Leogangu

V létě roku 2010 byla oceněna nabídka sdružení Leogangských horských drah (Leoganger Bergbahnen) a "Hora smyslů" získala první místo v rámci mezinárodního letního testování. Celkem se zmíněné soutěže účastnilo 20 lanovek z Rakouska, Německa a ze Švýcarska a nakonec v Pertisau přijalo vedení této firmy toto významné ocenění.

Místní lanové dráhy přesvědčily testující hlavně svými zařízeními "Sinne-Erlebnispark", "Bikepark Leogang" a vůbec celkovou letní nabídkou na hřebenech hor. Od roku 2000 se zde totiž každý rok koná celá řada nových aktivit, určených pro celou rodinu.

Bike Circus

Trasa pro cyklisty v Leogangu

"BIKE UNLIMITED", tak zní již po mnoho let cyklistické motto v regionu Saalbach Hinterglemm Leogang. V předchozích letech se tu dokonce konala různá testování pro rozvoj nabídky pro cyklisty.
Po osvědčených akcích, jako byla např. Adidas Freeride v Hinterglemmu, přišel Saalbach Hinterglemm loni v létě s další novinkou: X-Line na Schattbergu, který byl rozšířena o nový North Shore Trail a četné další překážky.

Stránky