Jste zde

Domů

Saalfelden

Poznejte saalbachské středisko Saalfelden

Akce v lednu 2013

Saalfelden
Autor: klaus.fuehrer

Leoganger Ski Nostalgie

Místo konání: Slalomová trať Schantei, Leogang

Termín: 20. ledna 2013

V lednu 2013 je to tady znovu! Místní nostalgické sdružení "ANNO 1900" pořádá po velmi úspěšném mistrovství světa Nostalgie Ski 2012 20. ledna 2013 od 10:30 hodin závod ve slalomu na Schantei v samém centru městečka.

Sáňkování a sněžnice

Sáňkař na dráze v Leogangu
Autor: Drift Words

Sáňkování

Sáňkování v rakouských střediscích, v Saalfeldenu a Leogangu, není jen o samotném sáňkování. Nabízí vám také kouzlo horských chat a hlavně příjemný čas strávený s celou rodinou.

Doporučujeme určitě vyzkoušet rozšířenou přírodní sáňkařskou dráhu Biberg v Saalfeldenu. V minulosti jen 3 km dlouhá osvětlená a zasněžovaná sáňkařská dráha u horské restaurace Biberg u Huggenbergu byla nedávno rozšířena až na skoro neuvěřitelných 6 km!

Návštěva Saalfeldenu

Obec Saalfelden am Steinernen Meer se rozkládá v oblasti Pinzgau, v rakouské spolkové zemi Salcbursko. V nadmořské výšce 748 metrů žije na ploše 119 km2 asi 16 000 obyvatel. Městem protéká tamní hlavní řeka Saalach, a pak ještě menší toky Urslau a Leoganger Ache. Pro koupání a zábavu u vody tady slouží hlavně umělé jezero Ritzensee.

UCI Mountain Bike & Trials World Championships 2012

UCI Mountain Bike
Autor: anikki*

28. září 2010 padlo v australském městě Melbourne očekávané rozhodnutí, že se na tratích Bikeparku v Leogangu bude konat UCI Mountain Bike & Trials World Championships 2012, mistrovství světa v trialu 2012. Ve dnech 29. srpna až 9. září 2012 se tak ve spolkové zemi Salcbursko sejde absolutní světová jednička v jízdě na horských kolech.

Nabídka pro běžkaře

Saafelden - okolní běžkařská dráha
Autor: Dezso Papp

Díky poloze středisek Saalfelden a Leogang v široké a slunné kotlině uprostřed velkolepé horské kulisy, zde vznikly optimální podmínky pro běžkaře a vyznavače lyžařských túr, které nenechají v klidu žádného milovníka těchto zimních sportů.

Rozsáhlá síť běžkařských stezek, přibližně 80 km skvěle upravených dvoustopých a bruslařských tratí, probíhá touto rozmanitou krajinou. Převážně mírný až středně těžký terén přes klidnou krajinu nabízí jistě nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie.

Možnosti zimní turistiky

Saalfelden

Rozsáhlá síť tras v mělké a široké kotlině u Saalfeldenu a Leogangu zcela oficiálně zve své návštěvníky na nordic walking - nový severský sport, tzv. chůze po sněhu s hůlkami. Užijete si zde při něm nádhernou horskou kulisu a zasněženou zimní krajinu, ale tentokrát bez lyží!

Nabídku různých výcvikových kurzů, vybavení a veškeré dostupné informace se dozvíte v místních lyžařských školách nebo obchodech se sportovními potřebami. Můžete tak objevit rozmanitou škálu příležitostí v oblasti zimní turistiky a nordic walkingu v Saalfeldenu a v Leogangu.

Stránky