Jste zde

Domů

Leogang

Poznejte saalbachské středisko Leogang

Akce v lednu 2013

Saalfelden
Autor: klaus.fuehrer

Leoganger Ski Nostalgie

Místo konání: Slalomová trať Schantei, Leogang

Termín: 20. ledna 2013

V lednu 2013 je to tady znovu! Místní nostalgické sdružení "ANNO 1900" pořádá po velmi úspěšném mistrovství světa Nostalgie Ski 2012 20. ledna 2013 od 10:30 hodin závod ve slalomu na Schantei v samém centru městečka.

Sáňkování a sněžnice

Sáňkař na dráze v Leogangu
Autor: Drift Words

Sáňkování

Sáňkování v rakouských střediscích, v Saalfeldenu a Leogangu, není jen o samotném sáňkování. Nabízí vám také kouzlo horských chat a hlavně příjemný čas strávený s celou rodinou.

Doporučujeme určitě vyzkoušet rozšířenou přírodní sáňkařskou dráhu Biberg v Saalfeldenu. V minulosti jen 3 km dlouhá osvětlená a zasněžovaná sáňkařská dráha u horské restaurace Biberg u Huggenbergu byla nedávno rozšířena až na skoro neuvěřitelných 6 km!

Novinky pro zimní sezónu 2012/2013

Schmitten - okolní krajina

Také tento rok se usilovně pracovalo a znovu aktivně investovalo do zdejší infrastruktury, aby se dovolená na lyžích i v nadcházející zimní sezóně stala pro zdejší návštěvníky ještě více pohodlnou a komfortní.

A jaké jsou připraveny konkrétní novinky?:

* Wetterkreuzbahn - moderní šestimístná sedačková lanovka s vyhřívanými sedadly a s ochranným krytem proti nepříznivému počasí, která nahradí lyžařský vlek Wetterkreuz.

* Dokončení stavby vodní nádrže "Wetterkreuz" s objemem 160.000 m³, která bude připravena pro zásobování vodou zasněžovacích zařízení.

UCI Mountain Bike & Trials World Championships 2012

UCI Mountain Bike
Autor: anikki*

28. září 2010 padlo v australském městě Melbourne očekávané rozhodnutí, že se na tratích Bikeparku v Leogangu bude konat UCI Mountain Bike & Trials World Championships 2012, mistrovství světa v trialu 2012. Ve dnech 29. srpna až 9. září 2012 se tak ve spolkové zemi Salcbursko sejde absolutní světová jednička v jízdě na horských kolech.

Z historie Leogangu

Rakouský Leogang a okolí
Autor: kleinmantara

Obec Leogang se nachází v okrese Zell am See, v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Má asi 3 100 obyvatel, rozlohu 91 kilometrů čtverečních a leží v nadmořské výšce 788 metrů. Obec se rozkládá v Pinzgau, mezi pohořím Leoganger Steinbergen a Kitzbühelskými Alpami. Najdete ho severozápadně od vrcholku Schulterbachhöhe, u toku Leoganger Arche. Mezi jeho místní části patří Berg, Ecking, Gießen a Hirnreit.

Flying Fox XXL, 2. část

Logo adrenalinové zábavy Flying Fox XXL

Na celém zařízení Flying Fox XXL spolupracoval Jochen Schweizer s Leogangskými horskými drahami, který také pro tento nový zážitek povolal experty s odbornými zkušenostmi. Fáze výstavby Flying Fox XXL trvala čtyři až pět měsíců a venkovní práce začaly na jaře roku 2011. Celkově se objem investic pohyboval kolem 600 000 Eur.

Stránky