Jste zde

Domů » Léto

Ostatní letní sporty

Co se dá ještě v létě vyzkoušet za sporty?

Horská kola, 2. část

Letní krajina oblasti Saalbach Hinterglemm
Autor: dandjwalks

Ale pozor, nebuďte zase až takoví maximalisté. Okruh BIG-5 sám o sobě vám potrvá téměř celý den. To, co se na konci dne počítá, není jen dosažení všech pěti horských vrcholků, ale zejména součet zdolaných výškových metrů. Ze všech úspěšných BIG-5-BIKE "challengerů“ se na konci sezóny určí absolutní vítěz.

Horská kola, 1. část

Krajina Saalbach - Hinterglemmu

Bike Circus

V horách oblasti Pinzgau se stala ze Saalbach - Hinterglemmu jedna z předních oblastí pro jízdu na horských kolech v celém Rakousku.

Široko daleko unikátní a úžasná síť MTB tras doslova všech stupňů obtížnosti zajistí, že vyznavači cross-country, soulrideři, freerideři i experti na downhill si tady přijdou dokonale na své.

Lanové parky, 1. část

Letní krajina oblasti Saalbach Hinterglemm

Hochseilpark

Lanový park "Hochseilpark", to je sportovní zážitek pro ty, kdo nemají strach z výšek!

Kromě Čertovy vody (Teufelswasser) a lesoparku Schnitza's Holzpark můžete v oblasti Saalbach Hinterglemm navštívit i největší lanové centrum. Zažijete tady něco úplně nového!

Nejnovějšími atrakcemi jsou tři gigantické lanové skluzavky s celkovou délkou 2 km! Budete se na nich klouzat při rychlosti 70 km/h ve výšce 100 m v místní části Talschluss. Člověk tady doslova letí vzduchem!

Freeridové tratě na kole, 3. část

Saalbachský Reiterkogel - freeridová trasa
Autor: GAP089

Evil Eye Trail

Místo: Reiterkogel

Trať Adidas Evil Eye Trail je speciálně vytvořený Northshore Parcour a zároveň optimální rozšíření rozsáhlé sítě podobných tratí ve freeridovém regionu Saalbach Hinterglemm.

Tahle trať je určena pro zkušené freeridery, kteří zde najdou oblíbené dropy v různých výškách, vlny, Step Up & Downs, ostré zatáčky a mnoho dalšího. Připravte se na docela náročné pasáže, které ale dozajista potěší každého specialistu na jízdu s horským kolem. Dá se tu zažít opravdu hodně legrace.

Freeridové tratě na kole, 2. část

Saalbach a kabinková lanovka

Pro Line

Místo: Reiterkogel

Na obou freeridových Adidas tratích Pro & Blue Line na Reiterkoglu si přijdou dokonale na své profesionálové i začátečníci, freerideři i downhilleři.

Jsou tu double a prudké zatáčky, rozličné varianty northshore, kořenové a skalní úseky, droppy a nespočet skoků, zkrátka pro každého něco. Stačí jen přijít a vše si vyzkoušet na vlastní kůži.

Freeridové tratě na kole, 1. část

Schattberg a freeridová trať

X-Line

Místo: Schattberg

Jedna z nejdelších freeridových tratí v Evropě X-Line má délku kolem 6 km, převýšení 1.025 metrů a vine se od horní k údolní stanici lanovky na Schattberg v Saalbachu. Na doslova dech beroucím přírodním singletrailu s četnými přejezdy kořenů stromů si milovníci jízdy na horských kolech přijdou vysloveně na své.

Stránky