Jste zde

Domů

Saalbach a Hinterglemm v kostce

Ski Circus Saalbach Hinterglemm Leogang
Saalbach - Hinterglemm

Jako pavučina vypadá lyžařský cirkus, rozkládající se přes svahy vlevo a vpravo od údolí Glemmtal a svou zajímavou odbočkou sahá až do Leogangu. Zimní ráj nabízí svým hostům celou řadu sjezdovek a k tomu místa téměř bez aut, kde si můžete užít příjemné après-ski nebo si v klidu užít tu pravou zimu.

Časy se změnily. Dříve byl Glemmtal chudým horským údolím, v němž si obyvatelé moc dobře nežili. Dnes se pastviny v zimě mění na rozsáhlé sjezdovky a Saalbachu s Hinterglemmem dominují velké hotely a penziony.

Trochu jinak se prezentuje Leogang. Široce rozvětvené místo je v první řadě místem dovolené pro rodiny s dětmi, kteří hledají odpočinek.

Pokud jde o zimní sporty, ty mají v lyžařském kolotoči své místo. Nabídka je obrovská: od ideálních terénů pro začátečníky přes kilometry dlouhé parádní sjezdy, rychlé a strmé svahy, boulovité terény a oblasti s hlubokým sněhem až po dobře vybavené funparky. A ačkoliv vrcholky dosahují výšky jen kolem 2000 m.n.m., je v regionu záruka sněhu garantována velkým počtem sněhových děl i na mnoha prosluněných jižních svazích.

Dobří lyžaři zvládnou projet okruh kolem Glemmtalu za jeden den. Ale lepší je se zaměřit každý den na jiný areál a vychutnat si řádně všechny krásné svahy, pro Kitzbühelské pohoří tak typické.

Dalším důvodem je i mnoho horských chat při okrajích sjezdovek. Ty nejhezčí jsou často poněkud schované a při lyžování je snadno přehlédnete. Pfefferalm, Thurneralm a Rauchkuchl jsou ty nejznámější. Jsou to staré chaty z tmavého dřeva a s málo světla uvnitř, ale při slunečném dni se stejně většinou sedí na terase, kde si můžete vychutnat pohled na lyžařskou oblast.

Saalbach je jedna z nejmodernějších a největších lyžařských oblastí v Rakousku. V délce 12 km jsou svahy na levé a pravé straně údolí Glemmtal pokryté sjezdovkami a lanovkami a mezi nimi je 14 sjezdů až do údolí. Se všemi variantami jich může být až 20 a stejně tak je mnoho sjezdovek všech variant položených i výše.

V závislosti na vašich lyžařských schopnostech si můžete vybrat buď převážně mírně klesající, jižní svahy nebo strmější severní svahy na Schattberg a Zwölferu, na kterých je ten nejlepší prašan. Rekreační lyžaři to mají obzvláště snadné, protože se mohou volně pohybovat kdekoli v lyžařském regionu.

Nejširší jsou XXL-sjezdy u Hochalmu. Jiné, jako třeba 7 km dlouhý sjezd Jausernabfahrt s převýšením 1000 metrů, jsou zase pro změnu dlouhé. Další, jako třeba sjezd na jižní straně k dolní stanici Schönleiten, leží trochu stranou, takže je na nich méně lyžařů.

To vše je doplněno krásnými východní svahy jako například v Seekaru na Zwölferkogelu nebo prosluněné západní svahy na Schattberg-West. Všeobecně se dá říci, že Schattberg a Zwölfer jsou nejzajímavější a nejvšestrannější lyžařské hory, Hochalm a Kohlmaiskopf zase sjíždějí většinou zkušení lyžaři a mírné svahy Bernkogelu jsou ideální terén pro začátečníky.

Saalbach - Hinterglemm je rájem spíše pro sjezdové lyžování, pro to běžkařské zůstává v protáhlém údolí jen málo místa. Pouze na konci údolí je krátká, ale krásná stopa k Lindlingalmu a další, kratší výškovou trasu, najdete u Wieseralmu. Ale kolem Saalfeldenu budou běžkaři určitě spokojeni. Celé údolí Saalachtal, a to zejména v oblasti Saalfelden, protíná pestrá síť stezek.

Region Saalbach - Hinterglemm je také známý pro své extravagantní après-ski. Lyžařský den ale můžete také ukončit třeba na snowtubingové dráze v Hinterglemmu nebo na některé ze sáňkařských drah.

Saalbach na FB

Hinterglemm

25.06.2018 - 01:00

Heavy rainNorthwest, Light air, 0.9 m/s9°C

3.6 mm srážek

Tlak: 1020.1 hPa

Leogang

25.06.2018 - 09:00

RainNorthwest, Light breeze, 1.8 m/s11°C

1.1 mm srážek

Tlak: 1021.3 hPa

Reiterkogel

25.06.2018 - 11:00

Light rainWest-northwest, Light air, 1.4 m/s5°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1022.4 hPa

Saalbach

25.06.2018 - 10:00

RainNorthwest, Light breeze, 1.7 m/s10°C

0.9 mm srážek

Tlak: 1021.8 hPa

Zwölferkogel

24.06.2018 - 23:00

RainNorth-northeast, Light air, 0.3 m/s2°C

0.8 mm srážek

Tlak: 1020.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.